Rabštejnská apatyka, s.r.o.kontaktní adresa:
387 52 Cehnice 78

www: www.rapatyka.cz
e-mail: info@rapatyka.cz

Firma se zaměřuje na výrobu fytopreparátů vyráběných z pupenů (gemmopreparáty) a z bylin (tinktury, extrakty). Hlavním záměrem, proč jsme se rozhodli produkovat tyto přípravky, byl nedostatek kvalitních produktů na trhu. Z vlastních i zprostředkovaných zkušeností známe skvělé účinky gemmopreparátů, proto jsme se rozhodli vyrábět tyto přesně dle francouzského lékopisu, tak jak tuto metodu zavedl u nás J.A.Zentrich a jeho učitel Rudolf Franěc. Proto v našich přípravcích naleznete 48% ethanol a 48% glycerol, který našim gemmopřípravkům propůjčuje lahodnou sladkou chuť a přesně odpovídá francouzské receptuře.

Úzce spolupracujeme při vývoji přípravků s předním znalcem léčivých bylin J.A.Zentrichem. Během přípravy jsou dodržovány zásady správné manipulace s materiálem - tj. včasné zpracování pouze kvalitního rostlinného materiálu v co nejkratší době ihned po sběru. Extrakty nejsou nijak upravovány - neodstraňujeme např. zbarvení, typickou vůni a chuť.

Rostlinný materiál pochází až na několik výjimek z nejčistších oblastí Pošumaví a severního Plzeňska. Rostlinný materiál je sbírán s ohledem na přírodní prostředí - snažíme se nepoškozovat sběrem byliny, keře ani stromy. Ověřili jsme si, že sběrem malého podílu pupenů rostlinám neublížíme, což je pro nás první zásada - nepoškodit mateřskou rostlinu.

Tato fakta jsme si ověřili i odbornou expertisou, kterou pro nás vypracoval Ing. Pavel Hes, odborný asistent Lesnické fakulty ČZU v Praze. Tento velice šetrný přístup však klade zvýšené nároky na sběrače a celkový čas sběru. Podporováním našich přípravků tedy šetříte životní prostředí.
Rabštejnská apatyka, s.r.o.Hlavní stránka e-shopu